Statistiky policie za poslední roky ukazují, že stále roste počet vloupání do rekreačních objektů jako jsou chaty a chalupy. Častým terčem jsou také nezabezpečené rodinné domy. Samostatně stojící domy jsou vykrádány častěji než byty, protože mají více možností vstupu. Většinou jsou to okna, nízko položené terasy, garáže propojené s domem, nebo přímo vstupní dveře. Zloději pak berou vše co jim přijde pod ruku a co nemohou odnést to mnohdy alespoň zničí. Navíc ze statistik, které vede Policie ČR, vyplývá že objasněnost takových činů je jen někde mezi 10-35%, v závislosti na konkrétní lokalitě. Proto nikdy nepodceňujte dobré zabezpečení nemovitosti!


policie

Snadná i sofistikovaná řešení

K předním i zadním vstupním dveřím patří světelný detektor se senzorem pohybu. Nejen že dobře osvětlí Váš vchod, ale může odradit či upozornit na případného zloděje. Musíte také zabezpečit všechna okna i balkon v přízemí a okna do sklepa. Pokud jde o zabezpečení oken, je vhodné použít bezpečnostní fólie nebo nahradit stávající okna za okna s bezpečnostním sklem. Okno do sklepa nejlépe ochráníte pevnou mříží. U garáže pak záleží na kvalitě materiálů, ze kterých jsou vrata vyrobeny. Bezpečnostní zámky jsou nutností! Pokud chcete jít při ochraně svého majetku a zdraví ještě dál, vsaďte na moderní technologie. Dokonalé řešení sice nikdy existovat nebude, ale kombinací těch, které jsou již nyní dostupné, lze zamezit drtivé většině pokusů. Technologie jdou kupředu a vybavit svůj dům či byt kamerovým systémem, detektory, čidly, senzory pohybu a alarmy už není tak finančně nákladné jako kdysi.

Jak instalovat bezpečnostní systém

Kameru je vhodné umístit alespoň na nejvíce rizikové místo – ke vstupním dveřím. Detektory a senzory lze rozmístit k oknům a do různých koutů domu, tak aby zabírali co nejširší prostor. Celý systém se obvykle propojí na pult centralizované ochrany (PCO). V případě porušení takové ochrany bude automaticky přivolána bezpečnostní služba.Koho a jak může systém upozornit?

  • celé okolí – světelným nebo zvukovým alarmem (sirénou)
  • majitele objektu – pomocí GSM (například SMSkou)
  • bezpečnostní službu – rozsvícením kontrolky na PCO

! Riziková situace !

Samozřejmě problém nastane, pokud se přeruší přívod elektrického proudu. Ať už se tak stane kvůli výpadku, nebo jde o cílené vypnutí, je třeba mít připojený záložní zdroj elektrické energie.

Konkrétní tip na kvalitní a multifunkční bezpečnostní systém:

Firmu která instaluje bezpečnostní systémy, není dnes problém najít a výběr různých řešení je velmi široký. Ze zkušeností od zákazníků vyplývá, že je lepší zvolit kombinovaný, bezdrátový bezpečnostní systém. Jedním z takových, který mohu doporučit, je bezpečnostní systém Jablotron 100. Je vhodný do domácností, obchodů, kanceláří, dílen i skladů. Jablotron 100 dokonce umí hlásit požár, přepadení i zdravotní potíže. Také nabízí ovládání domácích spotřebičů i spínání topení na dálku. Cena tohoto systému se pohybuje v přijatelném rozmezí cca 15 – 21 000 KČ.

http://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2015/11/ochrana-majetku.jpghttp://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2015/11/ochrana-majetku-150x150.jpgadminZabezpečení domu a bytu
Statistiky policie za poslední roky ukazují, že stále roste počet vloupání do rekreačních objektů jako jsou chaty a chalupy. Častým terčem jsou také nezabezpečené rodinné domy. Samostatně stojící domy jsou vykrádány častěji než byty, protože mají více možností vstupu. Většinou jsou to okna, nízko položené terasy, garáže propojené s domem, nebo...