Ve svém domě se každý chce cítit bezpečně. Rovněž, když nejste zrovna doma, chcete mít jistotu, že váš majetek je v naprostém bezpečí. Proto je nutné si uvědomit, že dle dlouhodobých statistik (které vede Policie ČR), se pachatel nejčastěji dostane do bytu či domu přes vstupní dveře. Je tedy nasnadě věnovat jejich zabezpečení dostatečnou pozornost. Není přitom vždy nutné pořizovat nové bezpečnostní dveře. Zabezpečení svých dveří totiž můžete výrazně zvýšit již použitím některých dodatečných bezpečnostních prvků. Těmi jsou například závory, řetízky, dveřní kování nebo cylindrické vložky.


Dodatečné bezpečnostní prvky domovních dveří

závora na dveře

Dveřní závora zabezpečí dveře v celé jejich šíři. Navíc chrání dveře i proti vysazení. Uzamyká dveře totiž nejen v zámkové, ale také v pantové části. Dveřní závory se dnes prodávají v různých šířkách a rozličných barvách.Bezpečnostní řetízek na dveře lze využít nejen k samotnému zajištění dveří proti vniknutí, když například spíte. Jeho využitelnost je mnohem širší. Lze jej použít i v případě, kdy potřebujete pootevřít dveře a máte doma malé dítě. Slouží totiž i jako dětská pojistka.

Kování dveří – Dalším bezpečnostním prvkem je dveřní kování, které rozlišujeme na interiérové a exteriérové. K sehnání je na trhu jak pro kliku, tak pro kouli na dveřích. Nemusíte se rovněž obávat, že by vám neladilo k vašim dveřím. Dveřní kování dnes dostanete snad ve všech barevných odstínech.

Bezpečnostní vložka do dveří – Pokud si pořídíte dveřní kování, je vhodné pamatovat i na kvalitní cylindrickou vložku. Ty se liší dle počtu stavítek, ale také zda mají funkci odemčení zámku v případě, že je klíč z druhé strany či k nim je bezpečnostní karta, bez které není možné udělat náhradní klíč.

http://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2016/02/retizek-na-dvere.jpghttp://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2016/02/retizek-na-dvere-150x150.jpgadminZabezpečení domu a bytu
Ve svém domě se každý chce cítit bezpečně. Rovněž, když nejste zrovna doma, chcete mít jistotu, že váš majetek je v naprostém bezpečí. Proto je nutné si uvědomit, že dle dlouhodobých statistik (které vede Policie ČR), se pachatel nejčastěji dostane do bytu či domu přes vstupní dveře. Je tedy nasnadě...