Největším bezpečnostním rizikem jsou okna, výlohy obchodů a prosklené vstupy domů, bytů a komerčních budov. Policie udává, že až 40% vloupání je spácháno okny, proto je nutné přemýšlet o jejich lepším zabezpečení. V podstatě existuji dvě základní možnosti:


1. Bezpečnostní sklo

– Vrstvené sklo (lepené) – se skládá ze dvou a více vrstev tabulí skla s různou tloušťkou, které jsou k sobě slepeny PVB fólií. Sklo je odolné proti úderům ostrým předmětem. Když se sklo rozbije, stále drží tvar díky vnitřní fólii, která sklo zadrží, aby nedošlo k poranění osob v nejbližším okolí.

– Tepelně tvrzené sklo – je vyrobeno speciální tepelnou technikou – kalením. Tato technika dodává sklu velkou odolnost proti poškození. Sklo je v podstatě nezničitelné, pokud dojde k prasknutí tohoto skla, rozsype se na malé tupé kousky. O rozbité kalené sklo se nezraníte.

– Drátěné sklo – je ploché sklo se zalitou drátěnou vložkou. Jde o první generaci bezpečnostních skel. Pokud chceme zvýšit bezpečnost, je dobré toto sklo kombinovat s tvrzeným sklem. Drátěného sklo dokáže výrazně zpomalit šíření požáru.

Výhody a využití bezpečnostního skla:  • snižuje riziko vloupání
  • bezpečné sklo proti poranění pořezáním
  • vhodná ochrana majetku

Vrstvená skla jsou vhodná do interieru i exteriéru, a kde je zvýšené nebezpečí vloupání do objektů. Proto jsou v obchodních domech, na poštách, v bankách, ve školách, školkách, dále výplně zábradlí, čekárny, zastřešení, firemní tabule, skleněné příčky, sprchové kouty, nábytek a pod. Cena bezpečnostních skel je různá, vždy záleží na síle skla. Většinou se pohybuje v rozpětí od 700 – 10 000,- /m².

bezpečnostní sklo

2. Bezpečnostní fólie

Pokud nemůžete vyměnit stávající sklo za bezpečnostní, které je vcelku dost nákladné, je vhodné zvolit levnější variantu bezpečnostních fólií. Tato ochrana je vhodná všude tam, kde by hrozilo rozbití skla a pořezání, proto fólii volí většina zákazníků firemních i soukromých. Fólie se lepí na vnitřní plochu oken. Fólie lze umístit na okna, kde jsou již daná bezpečnostní skla. Budete mít tak svůj byt, dům nebo jiný objekt dokonale chráněný. Fólie jsou doporučovány i pro okna kde jsou mříže, velice dobře, tak zamezíte nebo odradíte zloděje.

Výhody bezpečnostní fólie:

  • ochrana před přírodními katastrofami – krupobití, vichřice
  • snižuje riziko napadení
  • ochrana před různými letícími předměty
  • nejsou vidět a nemění vzhled oken ani budov
  • fólie zadrží až 98% UV záření
  • při rozbití okna se sklo nevysype

Cena bezpečnostních fólií se pohybuje od 300 – 700,-/m².

Bezpečnostní skla ve spojení s bezpečnostní fólií jsou dobrou ochranou pro naše zdraví i majetek. Nelze jednoznačně říct co je lepší zda sklo nebo fólie, vždy záleží co potřebujeme zabezpečit, a také kolik můžeme investovat. Peníze jsou většinou rozhodující a proto jsou výhodnější bezpečnostní fólie.

http://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2016/02/bezpecnostni-sklo.jpghttp://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2016/02/bezpecnostni-sklo-150x150.jpgadminZabezpečení domu a bytu
Největším bezpečnostním rizikem jsou okna, výlohy obchodů a prosklené vstupy domů, bytů a komerčních budov. Policie udává, že až 40% vloupání je spácháno okny, proto je nutné přemýšlet o jejich lepším zabezpečení. V podstatě existuji dvě základní možnosti: 1. Bezpečnostní sklo - Vrstvené sklo (lepené) - se skládá ze dvou a více vrstev...