Nedá Vám spát bezpečnost Vašeho domova a přemýšlíte, jakým způsobem byste jej mohli ještě více ochránit? V tom případě jsou ideální volbou protipožární okna a dveře. Proč byste měli jejich nákup zvážit? Existuje hned několik dobrých důvodů, které je dobré vzít v potaz.


protipožární dveřeProtipožární dveře se hodí k ochraně bytů, domů i kancelářských prostor, automaticky by potom měly být pořizovány do staveb, kde hrozí zvýšené požární nebezpečí. Takové budovy se dělí na jednotlivé úseky, jež mají zabránit případnému šíření ohně. Požární dveře jsou schopné zadržet plameny, kouř i tepelný tok. Je možné je dělit do několika typů podle požární odolnosti, kterou se rozumí doba, po kterou jsou schopné bránit se plamenům i vysokým teplotám. Tento časový úsek bývá od 15 do 180 minut. Výběr je možný z dřevěných a ocelových dveří.protipožární oknaProtipožární okna by potom měla být instalována na všech místech, kde je nízká odstupová vzdálenost mezi jednotlivými stavbami, případně v budovách, v nichž je nutné rozdělit halu na menší požární úsek. Rozlišuje se nejen dřevěné a ocelové provedení, ale také okna pevná a otočná. Otočná musí být nutně vybavena samouzavíracím zařízením, čímž se garantuje, že v případě požáru bude okno zavřené. Podle tepelné odolnosti se protipožární okna rozdělují do skupin, které vydrží od 15 do 90 minut.

Jestliže budete mít v objektu protipožární dveře i okna, zvýší se tím vaše naděje na minimalizaci škod v případě požáru. Rovněž získáte více času na evakuaci. Protipožární dveře a okna tak chrání to nejdůležitější – vaše životy, zdraví i majetek! Cena protipožárních dveří se většinou pohybuje od 2 500 Kč, podobně je tomu i s protipožárními okny. Taková investice do vašeho bezpečí se jednoznačně vyplatí, tady se nevyplatí šetřit! Nic vám přece nemůže vynahradit klidný spánek váš i vašich blízkých.

http://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2015/09/pozar-budovy.jpghttp://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2015/09/pozar-budovy-150x150.jpgadminZabezpečení domu a bytu
Nedá Vám spát bezpečnost Vašeho domova a přemýšlíte, jakým způsobem byste jej mohli ještě více ochránit? V tom případě jsou ideální volbou protipožární okna a dveře. Proč byste měli jejich nákup zvážit? Existuje hned několik dobrých důvodů, které je dobré vzít v potaz. Protipožární dveře se hodí k ochraně bytů,...