Pokud chcete klidně spát a s klidem i svůj byt opouštět, je instalace bezpečnostních dveří základním prvkem zabezpečení, na který je třeba myslet. Protože existuje mnoho typů, tříd a možností, ze kterých si můžete vybrat, podíváme se na problematiku trochu blíže.


Bezpečnostní dveře se rozdělují do 6 bezpečnostních tříd

Pro domácnost běžně postačí 3. nebo 4. třída. Pamatujte, že vždy je výhodnější pokud se dveře otevírají směrem dovnitř bytu. Co se týče uzamčení, lepší vlastnosti jsou zajištěny v případě vícebodového uzamykání. Pojišťovny většinou doporučují alespoň 3. bezpečnostní třídu dveří v kombinaci se zámkovou vložku alespoň stejné bezpečnostní úrovně a samozřejmě bezpečnostní zárubně.

Dále by vás měl při výběru dveří zajímat zvukový útlum, kdy normovaný zvukově izolační útlum je 32 dB, nicméně alespoň 37 dB je běžně využívaná hodnota. Důležitým faktorem je také normovaná odolnost dveří proti vlhku a také o požární odolnost, kdy vhodná odolnost pro vstupní dveře do bytu je alespoň 30 minut.

Vzhled dveří není problém přizpůsobit vlastním potřebám, ať už se jedná o výběr barvy či materiálu. Lze dokonce mít vnitřní i vnější stranu dveří od sebe odlišnou. Ohledně povrchu dveří lze například vybírat z polyreye, nerezového obložení nebo exotického dřeva. Setkat se lze také se skleněným povrchem nebo se speciálním povrchem, který je ideální do horších povětrnostních podmínek. Jednoduše řečeno, z hlediska bezpečnosti to není nejpodstatnější rozhodnutí, záleží zde spíše na vašem vkusu.Rozdělit dveře lze také na základě jejich konstrukce. Mohou mít klasické dřevěné, nebo kovové jádro. V případě že jsou bezpečnostní dveře vyrobeny z jednoho kusu materiálu, jde především o využití masivního dřeva nebo vysokotlakového laminátu.

safe

Kolik jste ochotni zaplatit za vaše bezpečí?

Co se týče finanční investice, je jasné, že s rostoucí bezpečnostní třídou roste i cena dveří. Zároveň si musíme uvědomit, že bezpečnostní dveře jsou i v základní verzi mnohem dražší než ty klasické. Cena bezpečnostních dveří se běžně pohybuje přibližně od 12 do 26 tisíc Kč – pokud se bavíme o využití pro běžné domácnosti.

+ Plus: Pořízením bezpečnostních dveří získáte nejen předpoklad zamezení vloupání, ale také zajistíte ochranu bytu proti požáru či tepelnou a zvukově izolační schopnost.

– Mínus: Naopak nevýhodou je vyšší cena oproti běžným bytovým dveřím.

http://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2015/09/bezpecnostni-dvere.jpghttp://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2015/09/bezpecnostni-dvere-150x150.jpgadminZabezpečení domu a bytu
Pokud chcete klidně spát a s klidem i svůj byt opouštět, je instalace bezpečnostních dveří základním prvkem zabezpečení, na který je třeba myslet. Protože existuje mnoho typů, tříd a možností, ze kterých si můžete vybrat, podíváme se na problematiku trochu blíže. Bezpečnostní dveře se rozdělují do 6 bezpečnostních tříd Pro domácnost běžně postačí 3....