S každým bytem, domem i firemní provozovnou nutně souvisí otázka zabezpečení objektu. Velmi prozíravé, obzvláště v dnešní době, je myslet na bezpečí a ochranu obyvatel i majetku. Proto není vhodné čekat na první špatnou zkušenost, ale snažit se jí účinně předejít.


Co musíte vědět

Nejsnadnějšími přístupovými cestami, jak se dostat k cizímu majetku a do zamčených prostor, jsou bezesporu okna a dveře. Jestli bude taková cesta přístupná či nepřístupná, pak závisí na jejich stavu a typu zabezpečení, což se týká především dveří. Vchodové dveře s nedostatečnou cylindrickou vložkou jsou totiž snadným terčem zlodějů. Na jejich zabezpečení se prostě nevyplácí šetřit!

Jaké zámky jsou bezpečné?

bezpečnostní zámekV pyramidě bezpečnosti jsou pro všechny vchodové, sklepní a garážové dveře ideální cylindrické vložky s velmi vysokou nebo vysokou ochranou, takové řadíme do 4. a 3. nejvyšší bezpečnostní kategorie. Některé typy cylindrických vložek jsou navíc vybaveny bezpečnostními kartami. Bezpečnostní třídy zámků a dveří souvisí také s pojištěním nemovitosti, ale o tom až někdy později.Nižší bezpečnostní třídy zámků (1. – základní ochrany a 2. – zvýšené ochrany) jsou vhodné pouze pro stavební varianty dveří nebo pro interiérové dveře.

Ceny bezpečnostních zámků se pohybují cca od 500 Kč u těch s nejnižším stupněm zabezpečení. Se vzrůstající kvalitou a vyššími stupni zabezpečení pak očekávejte ceny v řádu tisíců. U bezpečnostních dveří až v řádu desetitisíců Kč. Vždy je ale třeba mít na zřeteli, že veškerý bezpečnostní sortiment by měl odpovídat určitým normám a měl by disponovat certifikátem.

Další způsoby zabezpečení dveří

Pro efektivní zabezpečení, kromě bezpečnostních vložek, je dobré vybrat také kvalitní bezpečnostní kování. To může být překryté, polopřekryté nebo otevřené. Kromě těchto variant jsou na výběr také kování speciální, kódovaná a další. U každých dveří lze navíc zvýšit bezpečnost dalším příslušenstvím, např. namontováním kukátka, řetízku, bezpečnostní páky nebo přídavného zámku.

Samotné dveře

Třešničkou na dortu v zabezpečování vstupů do objektů je koupě a montáž přímo tzv. bezpečnostních dveří, které dokáží poskytnout také maximální tepelně-izolační a protihlukové vlastnosti. Podle třídy bezpečnosti jsou navíc vybaveny určitým počtem zamykacích bodů, a proto se zároveň při jejich instalaci předpokládá i výměna zárubní.

http://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2015/09/zamek.jpghttp://www.eurosafe.cz/wp-content/uploads/2015/09/zamek-150x150.jpgadminZabezpečení domu a bytuZabezpečení objektů a provozoven
S každým bytem, domem i firemní provozovnou nutně souvisí otázka zabezpečení objektu. Velmi prozíravé, obzvláště v dnešní době, je myslet na bezpečí a ochranu obyvatel i majetku. Proto není vhodné čekat na první špatnou zkušenost, ale snažit se jí účinně předejít. Co musíte vědět Nejsnadnějšími přístupovými cestami, jak se dostat k cizímu majetku a do zamčených prostor,...